شهدای زیارت گرگان

شهید عیسی بادلی : اولین شهید دفاع مقدس در گرگان

شهید عباس کدایی : شهید مبارزه با مواد مخدر

شهید یحیی شاهکومحلی : شهید دفاع از محیط  زیست
 
 
 

یکی از افتخارات این روستا شهید عیسی بادلی است که اولین شهید منطقه ی گرگان در دفاع مقدس به حساب می آید

زیارت بعد از دفاع مقدس نیز همیشه در صحنه ی حمایت از آرمان های امام و شهیدان ثابت قدم بوده و این را می توان از تقدیم شهیدانی به مانند شهید عباس کدایی(شهید مبارزه با مواد مخدر) و شهید یحیی شاهکومحلی(شهید حفاظت از محیط زیست) به خوبی مشاهده کرد

همچنین این روستا دو آزاده ی سرافراز (حاج داود میقانی و حاج حسین کاوه)را در سند افتخارات خود دارد

 

 منبع :  سایت رسمی زیارت گرگان
 
 
 
 
شهید دیگر روستای زیارت گرگان  به نقل از وب روستای محمد آباد گرگان
 
در مراسم سومین روز شهادت سردار شهید «حاج محمد ذبیحی» این معلم وارسته، در مسجد جامع روستای محمدآباد گرگان در گوشه ای نشسته بودم پدری حدود 60 ساله کنارم نشسته بود، در ظاهر، چهره و کلاه بیشتر به مردم خوب روستای «زیارت» شباهت داشت. شاید بارها ایشان را در دل کوهها دیده بودم؛ اما بعید می دانستم او «زیارتی» باشد. از او پرسیدم: «اهل محمد آبادی؟» گفت: «نه» و خود را اهل روستای «زیارت» معرفی کرد. باز پرسیدم: «شما نسبتی با شهید دارید؟» جواب داد: «پسر دایی ام است» به او تسلیت گفتم. نامش را پرسیدم خود را «علی اصغر زیارتی» معرفی کرد برای حج ثبت نام کرده اما به عتبات عالیات مشرف شده، می گوید: « پدر مرحومش «حاج مهدی» که دایی ام می شد دامدار بوده و اهل زیارت و ساکن در زیارت بوده و زمانی که او با دختری از روستای محمدآباد گرگان ازدواج می کند، در همین روستای همسرش ساکن می شود و دیگر به روستای خود «زیارت» برنمی گردد. پدر مرحومش وقتی می بیند که تنها پسرش، شغلی به جز دامداری نمی داند حدود 60 رأس از گوسفندان خود را که سهم او بود و به فرزندش می رسید در اختیار او قرار می دهد تا مایه امرار معاشش باشد. حاج محمد فرزند چنین پدری است که روزیش از راه حلال بوده و در حال حاضر در روستای زیارت و نزدیک «نخود چشمه» این خانواده املاک دارند و بعد از درگذشت پدربزرگمان زمین ها به قطعات 400 و 500 متری تقسیم شده و هر کدام از فرزندان و نوه ها در اختیار خود دارند و زنده یاد «حاج محمد» بیشتر وقت ها به روستای زیارت می آمد و به عمه و پسر عمه ها و دیگر بستگان سرکشی می کرد و صله رحم می نمود. چند سالی است که «حاج محمد» پدرش را از دست داده ولی به شکر خدا مادرش در قید حیات می باشد. این شهید دارای یک پسر و دو دختر است.
 
 

جانباز شهید محمد ذبیحی متولدسال 1336 شهرستان گرگان  و زادگاه اصلیش روستای زیارت گرگان ولی محل اقامتش روستای محمد آباد گرگان بود و از سال 1360 در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافت و در عملیات‌ رمضان در تیرماه 61 جانباز و در عملیات والفجر 8 در بهمن ماه 64 با استنشاق گازهای شیمیایی به درجه جانبازشیمیایی نائل شد و پس از سال‌ها تحمل درد و رنج روز گذشته در بیمارستانی در تهران به خیل یاران شهیدش پیوست.

شهید محمد ذبیحی  دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی دانشگاه آزاد گرگان ورودی سال 93 بود. وی دوره کارشناسی را در مرکز آموزش عالی استان مازندران در رشته امور تربیتی به پایان رسانده بود. از شهید ذبیحی سه فرزند یک پسر و دو دختر به یادگار مانده است.

روحش شاد یادش گرامی

 

برای تمامی شهدای وطنمون ایران صلواتی هدیه بفرماید .

 

تصویر شهید محمد ذبیحی یکی دیگر از شهدای گرانقدر روستای زیارت گرگان

  

     

 

برای دیدن تشیع این شهید گرانقدر در گرگان بر روی آدرس ذیل کلیک کنید.

http://www.aparat.com/v/IyUQt

ناگفته نماند پیکر پاک این شهید بر روی دستان با محبت اهالی روستای زیارت گرگان و روستای محمد آباد گرگان تشیع شد و در جوار همرزمانش و به خانه ابدیش به خاک سپرده شد .

 

(♥ زیــارت گـرگــان♥)

 

 

 

/ 0 نظر / 143 بازدید