درباره وب زیارت گرگان و قسمت اطلاع رسانی ( پست ثابت)

درباره روستای توریستی زیارت گرگان

 

روستای توریستی ییلاقی و تاریخی زیارت خاصه رود در دامنه رشته کوه البرز قرار دارد..اماکن دیدنی این روستا از لحاظ زیارتی می توان به وجود امامزاده عبداله وامامزاده صالح و همچنین امامزاده ای در محل بابا قنبر سر(کله یزید) وامامزاده ایی در مرسنگ(امامزاده علی ابن موسی ابن جعفر )و پیرشیخ نام برد.این روستا دارای دو آبشار و همچنین استخر آبگرم که دارای خاصیت درمانی است. از لحاظ معماری نیز از روستاهای دیگر گرگان متمایز می باشد.وبه این لحاظ بافت تاریخی روستای زیارت گرگان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
از لحاظ تاریخی مستند به اشیای پیدا شده در مناطق مختلف این روستا مخصوصآ منطقه شربت(شهربت)وشوایع و گفته های سینه به سینه به نظر ; این روستا بازمانده ایی از شهری بزرگ است.که معلوم نیست.چه بر سر آن آمده است.وآثار به جا مانده بر اثر رطوبت و باران و... ازبین رفته جز تعدادی که نشان از قدمت چند هزار ساله دارد.(موجود در موزه گرگان وتهران)
از نظر اقامتی و پذیرایی روستای زیارت دارای هتل وتعداد زیادی سوییت زیر نظر سازمان جهانگردی و تعداد زیادی رستوران وچایخانه سنتی می باشد. واقع شدن روستای زیارت در ارتفاعات;باعث اختلاف 10 الی 15 درجه با شهر گرگان شده است و اما فاصله کم با گرگان مرکز استان گلستان این روستا را به منطقه ییلاقی وگردشگری تبدیل کرده است

قیمت زمین در روستای زیارت با توجه به موقعیت و با در نظر گرفتن مجوز ساخت در مناطق بافت روستایی مورد تایید دهیاری بین 150 الی 250 هزار تومان (در سال1389)می باشد. و با توجه به موقعیت و بدون در نظر گرفتن مجوز ساخت و برق و تلفن و آب از 10هزار تومان شروع تا 600 هزار تومان می باشد.(در سال1389). لوله کشی آب روستای زیارت قدیمی ومربوط به 30 الی 40 سال پیش شاید هم بیشتر می باشد.عمده مصرف سوخت مردم روستای زیارت شامل نفت و گازوییل و هیزم می باشد.

درسال 90الی91 زمین های ابتدا روستا به قیمت 300الی 400 رسید و زمین های سمت آبشار به متری 200تا 270 رسید و این موضوع قیمت زمین ها در سال 92 الی 93 به اوج خود رسید یعنی ابتدای روستا متری 600 تا 800 و سمت آبشار به متری 300 الی 400 رسید البته این قیمت ها بستگی به مجوزهای قانونی دارد یعنی این قیمت ها برای زمین های دارای مجوز یعنی دارای سند و استعلام منابع طبیعی است . زمین های بی مجوز را اطلاعی ندارم و اگر داشته باشم توصیه نمی کنم چرا ؟ چون عواقبش می شود تخریب پس اگر خواستید ملکی بخرید دارای مدارک قانونی باشد غیر قانونی نباشد زمان خریدن ملک هم مراقب یکسری سودجو باشید که کماکان در منطقه روستا به دنبال کلاهبرداری هستند حتما در مورد ملک مورد نظر تحقیق بفرماید البته تحقیق رو از اهلش کنید نه اینکه بروید از مشاورین املاک آن منطقه تحقیق کنید یکی از سودجوها بعضی از مشاورین املاک منطقه هستند که از اسم بردن آنها معذورم وقتی می گویم از اهلش تحقیق کنید کسانی هستند مثل همان صاحب ملک چرا؟ چون اگر شما از صاحب ملک مدارک بخواهید و صاحب ملک مدارک قانونی زمین را در اختیارتان قرار دهد می توانید به سلامت ملک پی ببرید چگونه به اینصورت که شما می توانید با گرفتن آن مدارک ملک مورد نظر رو از لحاظ قانونی پی گیری کنید و به نتیجه از لحاظ قانونی برسید که آیا ملک مورد نظر ناسالم است یا سالم صاحب ملکی که مدارک درست به شما نمی دهد و یا فقط صرف اعتماد به دوست و رفیق است از الان بهتون بگم خام آنها نشوید. چرا؟ چون قانون دوست و رفیق و آشنا نمی شناسد فقط و فقط مدارک را می شناسد مواظب پولهای زبان بستتون باشید که به یکباره از دست نرود و پایتان به دادگاه ها باز شود وقت انسان و عمر انسان بیشتر از اینها ارزش دارد.


مطالب بالا فقط جهت اطلاعات عمومی است.

منبع : وب زیارت گرگان

#
/ 1 نظر / 55 بازدید

صلوات بر محمد و آل محمد(ص)